روزنامه کارگزاران -آذر ۱۳۸۷

به گزارش «غلطنا» (خبرگزاری رسمی خودمان) کنفرانس مطبوعاتی و رادیو تلویزیون خودمان با همه انواع خبرنگاران رسانه‌های داخلی، خارجی، بازار مشترک، اوریژینال و غیره برگزار شد. به خیر و خوشی به همه پرسش‌های آنان سوال دادیم. توجه بینندگان را به بخش‌هایی از این مصاحبه جلب می‌کنیم: خبرنگار روزنامه صد تومانی «وطن امروز»: نظر شما درباره طرح «دولت وحدت ملی» چیست؟
اصولا آقای دکتر محمود احمدی‌نژاد برای ریاست‌جمهوری آینده شایسته‌تر و مناسب‌تر از حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی می‌باشند.
خبرنگار روزنامه پانصد تومانی «اعتماد»: چرا آقای مجید مجیدی چند وقت یک‌بار بهترین دکترین‌های سینمایی خود را در یک جمع محدود و چندنفره مطرح می‌کند؟
سینما چه ربطی به «غلط زیادی» دارد؟ خبرنگار بعدی!
خبرنگار مجله «هفت» سابق: درست است که آقای مجید مجیدی کارگردان «آواز گنجشک‌ها» گفته که در دوره آقای خاتمی چیزی جز ابتذال نصیب سینمای ما نشد؟
صحیح است، صحیح است، مرگ بر منافقین و صدام.
خبرنگار روزنامه صد تومانی «کیهان»: نظر حضرت مستطاب عالی درباره نظر سیف‌الله داد که در پاسخ به نظر مجید مجیدی گفته: «این یعنی نوعی تبلیغ مواضع با چراغ خاموش»، چیست؟
اوه! کی می‌ره این همه راه رو! چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم.
خبرنگار روزنامه صد تومانی «خورشید»: آیا این خبر را تایید می‌کنید که چندی قبل وزیر رفاه و برخی از مسوولان دولتی در اعتراض به پخش سرود «ای ایران ای مرز پرگهر» مراسم دیدار با بازنشستگان را ترک کردند؟
کار درستی کرده‌اند. کج‌سلیقگی بیشتر از این‌که ترانه «گل اومد بهار اومد» را شب یلدا پخش کنند!
خبرنگار «رادیو مسکو»: وزیر راه و ترابری ایران گفته «اگر از ابتدا به فکر جایگزینی هواپیماهای شرقی با هواپیماهای خارجی (منظور غربی است) بودیم، الان نیاز نبود که مردم با آیت‌الکرسی سوار هواپیما شوند.» نظر شما چیست؟
خواهش می‌کنم! هرچه نظر شما باشد. آنتی دورینگ انگلس چطور است؟
خبرنگار روزنامه «کاروکارگر»: آقای رئیس‌جمهور در همایش «مطلع عشق» گفته‌اند: «هر وقت ما گفتیم ازدواج، گفتند: مسکن درست کن، شغل درست کن، وام درست کن … هنوز به نظرم دوزاری آنها نیفتاده است که خانواده یعنی چه و کارکردهای خانواده چیست؟» به نظر شما خانواده یعنی چه؟
یعنی جایی که: دوزاری می‌افتد، صدای بوق آزاد شنیده می‌شود و به آسانی می‌شود شماره طرف را گرفت و با او حرف زد و باقی قضایا!
خبرنگار اخراجی «خبرگزاری فرانسه»: ممکن است بفرمایید چرا بیشتر سوژه‌های این ستون مربوط به «آن جناح» است؟ مگر شما خواهر و مادر ندارید؟!
چرا داریم! اما تا اطلاع ثانوی دوستان «همان جناح» ما را شرمنده تولید انبوه «غلط‌های زیادی» می‌کنند.
خبرنگار نیمه پنهان «خبرگزاری دولت»: برای آگاهی از آخرین دیدگاه‌های شما لطفا نشانی منزل خودتان، مادر عیالتان، معلم کلاس اول ابتدایی‌تان و آخرین کسی که با او در آرایشگاه ملاقات کرده‌اید را اعلام بفرمایید.
یادداشت بفرمایید: میدان توپخانه org قیطریه @ دستمال.www
خبرنگار «الجزیره»: به نظر شما برای حل اختلاف در قضیه «خلیج‌فارس» و «خلیج‌عربی» چه کسی باید پیشقدم شود؟
شاگرد مغازه سوهان‌فروشی.
ممکن است بیشتر توضیح بدهید؟
در شهر قم هم سوهان «حاج حسین سوهانی» و هم سوهان «حاج حسن سوهانی» از قدیم‌الایام معروف‌اند. سوهان‌فروشان مبتکر برای حل مشکل مسافران و رهایی آنان از سردرگمی روی یک تابلوی بزرگ، پشت پیشخوان مغازه نوشته‌اند: «سوهان مخصوص حاج حسین سوهانی». یک قاب عکس پدربزرگ صاحب‌مغازه نیز در کنار تابلو قرار دارد. اگر مشتری خواستار سوهان حاج حسین بود که بود. اگر سوهان حاج حسن مطالبه کرد بلافاصله شاگرد مغازه با اشاره استاد، قاب عکس را روی «نقطه‌های حسین» می‌گذارد. حالا مفهوم شد که قاب عکس را کجای خلیج‌فارس باید گذاشت؟
خبرنگار روزنامه سیصدتومانی «کارگزاران»: ممکن است بفرمایید این عبارت‌ها از کدام شخصیت مهم لشکری، پزشکی و غیره است «کسانی هستند که بالاخره پای این پیام بردن و آوردن دایره می‌زنند و خوشحال هستند که بگویند خیلی خوب،‌ ولی فقیه باشد، جمهوری اسلامی باشد، داخل دولت و مجلس نفوذی‌های آمریکا هم باشند. همه بحث دوم خرداد همین بود.» «آمریکا! برو ما به تو نمی‌چسبیم، تو هم به ما نمی‌چسبی».
منقول است؟
بله.
جامد است؟
خیر! منظورم این بود که مکتوب نیست، منقول (نقل شده) است.
بامزه است!
خیر! خوردنی نیست. هشت امتیاز منفی!
دولا پهنا حساب می‌کنی؟! اصلا من به سوال روزنامه کارگزاران پاسخ نمی‌دهم.
دولت «وحشت» ملی
قائم‌مقام جمعیت ایثارگران گفته: «ایده دولت وحدت ملی کاملا سیاق دوم خردادی دارد.»
بهزاد نبوی گفته: «بحث وحدت ملی ربطی به اصلاح‌طلبان ندارد. اگرچه چیز خوبی است اما اصلاح‌طلبان هیچ نقشی در آن ندارند.»
روزنامه وطن امروز: «بسیاری از ناظران سیاسی معتقدند، طراح و مرد پشت صحنه ایده دولت وحدت ملی کسی نیست جز حجت‌الاسلام والمسلمین اکبر هاشمی رفسنجانی.»
نماینده مردم ماهشهر گفته: «طرح دولت وحدت ملی از طرف افراد معلوم‌الحال مطرح شده.»
پورمحمدی گفته: «طرح دولت وحدت ملی، عقب‌افتاده، قدیمی و غیرعملی است.»
آقای هاشمی رفسنجانی گفته: «این طرح را اول بار آقای ناطق نوری مطرح کردند که جزء اصلاح‌طلبان نیستند. بعد هم آقای لاریجانی مطرح کرد که او هم جزء اصلاح‌طلبان نیست. بعد هم جامعه روحانیت مبارز با خواست عسگراولادی، باهنر و حبیبی به میدان آمد. فقط وقتی آقای کرباسچی آن را قبول کرد موج برگشت.»
آقای خاتمی گفته: «کسانی که بحث دولت وحدت ملی را مطرح کردند قصد خیر داشتند.»
نظریه «غلط‌های زیادی»: کویت! تو هم؟!
نفت، کجا باشد بهتر است؟
آقای خاتمی در همایش «نفت، توسعه و دموکراسی» گفته‌اند: «نفت در دست دولت باعث می‌شود دولت احساس نیاز به مردم نداشته باشد و در مقابل مردم پاسخگو نباشد.»
برخلاف نظر مبارک ایشان، ما دولتی را می‌شناسیم که نفت را «مشت مشت» سر سفره مردم برده و «قورت، قورت» به آنها خورانده‌اند و برای «احساس نیاز» خود به مردم هم یک فکرهایی کرده (مثلا در سفرهای استانی اسکناس و غیره به آنها تقدیم نموده) و برای پاسخگویی به مردم هم «کلی‌ گونی جمع‌آوری نامه‌های مردم» تولید و پخش کرده است. نفت در دست دولت باشد خیلی بهتر است تا اینکه داخل پیت حلبی!
کلمات قصار
روزنامه دولتی ایران، روز شنبه همین هفته یک گزارش مفصل درباره «جایگاه زن در جامعه صنعتی و سنتی» چاپ کرده بود که اگر «پروانه کسب این ستون اجازه می‌داد به طور کامل نقل می‌کردیم اما از باب مشت نمونه خروار فقط یک جمله از آن مطلب: «زنان در راستای(؟!) خانواده‌محور و مدار سامان‌بخشی به امور خانواده و آرمان‌های اصیل آن هستند. زنان مایه سکون، سلامتی، تعادل، تحکیم، آرامش و انس نظام خانواده‌اند. از آنجا که زن موجودی لاینفک(؟!) از خلقت، خانواده و جامعه است، می‌توان بر این باور بود که زنان در نقش‌های فوق به حد کمال روحی و معنوی رسیده باشند.»
حال کردید؟