روزنامه کارگزاران – آذر ۱۳۸۷

با توجه به تولید روزافزون «غلط‌های زیادی» در کشور، که بنابر آمار رسمی «بانک مرکزی» از نرخ پیش‌بینی شده در قانون برنامه نیز تجاوز کرده، تصمیم گرفتیم خبرگزاری ویژه غلط‌های زیادی را با نام مبارک «غلطنا» تاسیس کنیم. در راستای سیاست‌های عدالت‌محور و برای اینکه به خبرگزاری‌های رقیب ثابت شود «ما می‌توانیم» حتی با «نفت یک ریالی» هم «غلطنا» را اداره کنیم، خبرهای تولیدی این خبرگزاری را به رایگان در اختیار همه رسانه‌ها می‌گذاریم. ضمنا مراسم جشن افتتاحیه «غلطنا» برگزار نمی‌شود و هزینه‌های آن طبق وصیت مرحوم واقف، در زمینه امور خیریه، به ویژه در سفرهای استانی، به مصرف خواهد رسید. تو، تو، «فقط تو»! مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفته: «در حال حاضر دشمنان خارجی و برخی عوامل داخلی به دنبال این تز هستند که بعد از احمدی‌نژاد هر کسی بر سر کار بیاید بهتر است.»
* غلط کرده‌اند! ناقلاها نقشه کاندیداتوری غلامحسین الهام یا علی کردان را در سر دارند. بی‌معرفت‌ها!
عبرت بگیرید! آقای احمدی‌نژاد در سفر استانی به تبریز خطاب به (؟) گفت: «شما باید از سرنوشت گذشتگان خود عبرت بگیرید. نگاه کنید و ببینید قبلی‌ها به کجا رسیده‌اند. ببینید آقای بوش که باد در گلو می‌انداخت و با قلدری و غرور با ملت‌ها صحبت می‌کرد به چه سرنوشتی رسید.»
* احتمالا منظور آقای رئیس‌جمهور، همان سرنوشت خفت‌بار و خجالت‌آور تحویل کاخ سفید به رئیس‌جمهور جدید آمریکا پس از دو دوره ریاست‌جمهوری جورج بوش است. واقعا دردناک است، اما خب سزاوارش بود!
همه پسران من! آقای کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران که با بیانات شیوای خود در همایش این حزب افتخار شرف حضور در ستون «غلط‌های زیادی» پیدا کرده‌اند در فرازی از نطق اختتامیه گفته‌اند: «نیروهای دلسوز دو جناح اصلاح‌طلب و اصولگرا که «همه فرزندان این کشور» هستند، می‌توانند ائتلاف کنند.»
* یکی از خوانندگان «غلط‌های زیادی» پرسیده که آیا آقای کرباسچی در مورد «نیروهای دوگانه‌سوز» نظری نداده‌اند؟ و اضافه کرده که: در هر حال مسائل زیست‌محیطی را نباید نادیده گرفت!
ای دل صنما! دل یکدله کن!
آقای عماد افروغ نماینده دوره هفتم مجلس درباره عدم حضورش در همایش «۳۰ سال قانونگذاری و نظارت» گفته: «دوستان از من گله نکنند که چرا به این گردهمایی نیامدم. از کسانی گله کنند که از من برای حضور دعوت نکردند.»
* به قول مرحوم شاعر: ای دل صنما! دل یکدله کن / دعوتم نما، آن‌گه گله کن!
آشیخ! کوتاه بیا! شیخ خلیفه بن‌زاید آل‌نهیان رئیس امارات متحده عربی به مناسبت روز ملی این کشور سخنرانی کرده و ضمن ادعای مالکیت جزایر سه‌گانه ایرانی گفته: «امارات به درخواست خود برای متقاعد کردن ایران برای نشستن پای میز گفت‌وگو ادامه می‌دهد!»
* برخی کارشناسان رشته جرم‌شناسی ابراز نگرانی می‌کنند که اگر ایران همچنان نسبت به درخواست شیخ امارات، برای چند لحظه گفت‌وگو، بی‌اعتنایی کند، ممکن است طرف خیال «اسیدپاشی» به سرش بزند.
دکتر، برازنده‌تر از مهندس! سایت «انتخاب» گزارش داده بود که: قرار است «علی کردان» به جای «برقعی» معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور شود. البته در خبر دیگری آمده بود که آقای کردان گفته: فعلا قصد هیچ کاری را ندارم.
* اگر نظر «غلط‌های زیادی» را بخواهند می‌گوییم: هرچه باشد، برای این پست «دکتر»، برازنده‌تر از «مهندس» است.
خاتمی! کروبی! مراقب زیر عبای خود باشید شیخ‌جعفر شجونی از روحانیون حامی دولت نهم هشدار داده: «کرم‌ها می‌خواهند زیر عبای خاتمی و کروبی مخفی شوند. کسانی که تحت عنوان دوم‌خردادی در دوران حاکمیت خود از انقلاب (میدان انقلاب؟) عبور کردند، در مجلس ششم تحصن کردند و فتنه‌های فراوان آفریدند، کرم‌هایی هستند که می‌خواهند با پنهان شدن زیر عبای افرادی چون خاتمی و کروبی بار دیگر در مسند قدرت قرار گیرند و راه جلوگیری از این وضعیت، حمایت قاطع از احمدی‌نژاد است.»
* ستون «غلط‌های زیادی» نیز بر این هشدار زیست‌محیطی صحه می‌گذارد.
کور شود چشم حسود! حسین صفارهرندی وزیر ارشاد دولت نهم گفته: «بعضی از سیاسیون نسبت به عملکرد دولت احساس حسادت می‌کنند.»
* خب این همه حُسن و جذابیت و موفقیت، رگ حسادت را برمی‌انگیزد. پس «نظر قربونی» و «اسپند» به چه درد می‌خورد؟! دود کنید تا کور شود چشم حسود!
آخ جون، فیلم مبتذل! سامان سالور (کارگردان سینما) گفته (شاید هم نوشته): «با افتخار و با وجدان راحت اعلام می‌کنم پس از ساخت سه فیلم فرهنگی، می‌خواهم فیلم مبتذل و پر از چهره بسازم. از این پس می‌خواهم فیلم مبتذل و اتوبوسی بسازم و می‌دانم که منتقدان اظهار تاسف می‌کنند که این فیلمساز چرا به این ورطه افتاد.»
* جناب سامان خان! منتقد کیلویی چنده؟ بساز و به جشنواره امسال برسان که: فی‌التاخیر آفات!
هر کسی کار خودش، آتیش به انبار خودش!
آقای حسن روحانی گفته: «بعضی هستند که نسبت به منتقد بودن دانشجو ناراحتند اما این ویژگی ذاتی دانشجو است. بعضی وقت‌ها هم ممکن است به مرز پرخاشگری برسد اما اصل انتقاد و نقد کردن و راهکار دادن وظیفه دانشجو است.»
* وظیفه دانشجو، انتقاد کردن است و وظیفه مقامات مربوطه! ستاره‌دار کردن است. هر کسی کار خودش، آتیش به انبار خودش!
چوب حراج نزنید! آقای علم‌الهدی امام جمعه مشهد به مناسبت ۱۶ آذر گفته: «دانشجویان بدانند که دانشگاه مکان سیاست‌بازی و سیاست‌زدگی نیست.»
* پس لابد مکان توپ‌بازی و گرمازدگی هست!
ایشان خطاب به تشکل‌های دانشجویی گفته: «من به شما نصیحت می‌کنم به شخصیت دانشجو چوب حراج نزنید.»
* به پیش‌بینی «غلطنا»، به زودی رزمایش جمع‌آوری «چوب حراج» در دستور کار ناجا قرار خواهد گرفت.
رابطه «تخت» و «خواب»! آقای خزعلی در همایش «غدیر، نوآوری و شکوفایی» گفته: «من به آقای احمدی‌نژاد گفتم که سه ساعت خواب کم است و با این روندی که تو در پیش گرفته‌ای، تخت بیمارستان در انتظارت است.»
خبر ویژه سینمایی به گزارش خبرنگار ویژه «غلطنا» قرار است در ‌آستانه انتخابات «فیلم‌های برگزیده» به این شرح برای کاندیداهای ریاست‌جمهوری اکران ویژه شود: فیلم «دعوت»: برای آقای خاتمی ـ فیلم «دل‌شکسته»: برای آقای کروبی ـ فیلم «چارچنگولی»: برای آقای احمدی‌نژاد ـ فیلم «شهرآشوب»: برای آقای قالیباف ـ فیلم «خواستگار محترم»: برای آقای مهرداد بذرپاش ـ فیلم «آواز گنجشک‌ها»: برای آقای محسن رضایی ـ فیلم «سه زن»: برای آقای الهام. خبرنگار «غلطنا» اضافه کرده که هنوز در مورد انتخاب فیلم ویژه برای آقایان حسن روحانی و عارف خبری نیست که نیست.