کارگزاران:

باور بفرمایید اگر می‌دانستم ستون «غلط‌های زیادی» تا به این اندازه جدی گرفته می‌شود چه‌بسا عمرا مرتکب چنین غلط‌زیادی نمی‌شدم. تلفن پشت تلفن، اس‌‌ام‌اس در پی پیامک! حتی یک آقایی از داخل اتوبوس شرکت واحد در حال حرکت یک «موشک کاغذی» به‌طرف من که منتظر تاکسی، کنار خیابان ایستاده بودم، پرتاب کرد و وقتی با عصبانیت نگاهش کردم با صدای بلند گفت: «فلانی دوستت داریم، فلانی دوستت داریم» ادب انقلابی و فروتنی ضداستکباری ایجاب می‌کند به پاس این همه لطف و محبت به مشتی از خروار و اندکی از بسیار، پرسش‌های «هواداران غلط‌های زیادی» پاسخ دهم. البته به اختصار. پرسش: این عنوان «غلط‌های زیادی» شامل چه کسانی می‌شود؟
پاسخ: مثل آفتاب، فراگیر است. شامل همه می‌شود. البته جز نویسنده که ترجیح می‌دهد سایه‌نشین باشد.
پرسش: آیا این ستون، طنز است؟
پاسخ: اگر چنین تصوری شده باشد، یکی از مصادیق بارز «غلط‌های زیادی» است که البته اولین‌بار «روزنامه کارگزاران» در شماره هفته پیش مرتکب شد. این ستون فقط به انعکاس بخشی از حرف‌های بامزه دیگران می‌پردازد و لاغیر!
پرسش: برای فراهم کردن مطالب این ستون با مشکل کمبود سوژه مواجه نمی‌شوید.
پاسخ: اوه! چیزی که در این اوضاع و احوال فت و فراوان است، غلط زیادی!
پرسش: آیا امکان دارد برخی «غلط‌های زیادی» را سانسور کنید؟
پاسخ: صادقانه می‌گویم که فقط و فقط «غلط‌های زیادی» وزارت ارشاد را سانسور می‌کنیم. آن هم به خاطر مقابله به مثل! در مورد بقیه، ابدا.
پرسش: اگر این ستون را تعطیل کنند، یا روزنامه را به خاطر آن توقیف کنند؟
پاسخ: به این کارها می‌گویند «غلط‌های زیادی»
آش کشک خاله
در پی تصمیم محمدرضا باهنر برای تاسیس حزب فراگیر اصولگرایان، سرکار فاطمه خانم رجبی همسر حاج غلامحسین الهام، اظهار داشت: «آنان می‌خواهند حزب فراگیر تشکیل دهند اما اگر ۱۰۰ نفر از سراسر کشور پیدا کردند من به ایشان جایزه می‌دهم… اصولگرایان چاره‌ای جز حمایت از احمدی‌نژاد ندارند. هیچ گزینه‌ای که قابل مقایسه و برابری با احمدی‌نژاد باشد، ندارند.»
به‌به‌! بفرمایید آش کشک خاله!
اوبامای درمانده
آقای «سقای‌بی‌ریا» مشاور آقای احمدی‌نژاد در مورد نامه ایشان به اوباما فرموده‌اند: «نامه هنرمندانه بود. البته اعلام کردند «اوباما» می‌خواهد دفع وقت کند یا در پاسخ به این نامه درمانده است.»
چه بسا اگر باراک اوباما پیش‌بینی می‌کرد با چنین «چالش بزرگی» مواجه خواهد شد از بیخ، قید کاندیداتوری ریاست‌جمهوری آمریکا را می‌زد! درماندگی از این بیشتر؟!
برنامه اروپایی‌ها برای انتخابات ایران
حجت‌الاسلام میرمحمدی نماینده ولی فقیه در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفته: «امروز اروپایی‌ها برنامه دارند که اصولگرایان در انتخابات پیروز نشوند و رسما اعلام می‌کنند که نباید اصولگرایان پیروز شوند.»
کاش حضرت ایشان کمی هم درباره برنامه «آمریکایی‌ها» و «روس‌ها» و «چینی‌ها» ما را به فیض می‌رساندند.
کراوات‌زدایی
در خبرها آمده بود که عکس رضا ناجی بازیگر فیلم «آواز گنجشک‌ها» که هنگام دریافت جایزه در جشنواره برلین با کراوات بوده، روی بیلبوردهای تبلیغاتی این فیلم در خیابان‌های پایتخت، «کراوات ل‍س» یعنی «کراوات‌زدایی» شده است (نوعی بومی‌سازی عکس‌های مسئله‌‌دار) به این می‌گویند: غلط زیادی! آدم اختیار کراواتش را هم ندارد؟!
روایت مشاور عالی از درایت رئیس‌جمهور
آقای مجتبی هاشمی‌ثمره مشاور عالی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید:
– «شما گفته بودید با درایت رئیس‌جمهور بخشی از ذخایر ارزی کشور به ‌طلا تبدیل شده…
اصلا این خبری که منتشر شد اشتباه بود و بنده «نگفتم» که ارزهای کشور به طلا تبدیل شده .
– خبر درست چیست؟
:اصل خبر این بود که در واقع درآمدهای کشور و ارزهایی که ما در خارج داریم به ارزهای معتبر تبدیل شده.
-‌پس موضوع خرید طلا اصلا مطرح نبود؟ چنین کاری انجام نشده؟
:چرا بحث «طلا» هم «بوده»!
توضیح: با درایت رئیس‌جمهور بخشی از ذخایر ارزی ایران که به «دلار» بود به «طلا» تبدیل شد یعنی: حالا که ارزش دلار افزایش یافته و ارزش طلا کاهش، پس خسته نباشید دولتمردان درجه یک!
اشک در چشمان «پیتر لوم»
مشاور هنری رئیس‌جمهور گفته: «فیلم «پیتر لوم» مستندساز چکی (اهل چکسلواکی) قرار بود با نگاه مثبت نسبت به دکتر احمدی‌نژاد ساخته شود و براساس تعهد وی پس از تایید از سوی ما مجوز نمایش خواهد گرفت.»
او اضافه کرد: «اولین مرحله که ایشان توانست در سفرهای استانی حضور پیدا کند، سفر به خراسان رضوی بود. ما در خلال این سفر و از طریق مترجمی که خود ایشان آورده بود با دوستانی که با ایشان همراه بودند، احساس کردیم ایشان واقعا نگاه مثبتی نسبت به این اتفاقاتی که می‌افتد دارد، به‌طوری که حتی در یکی از محلات حاشیه‌نشین مشهد که رفته بودیم ایشان از آن شوق و ذوقی که مردم نسبت به رئیس‌جمهور نشان می‌دادند اشک در چشمانش جمع شده بود.»
– بمیرم برای این همه نازک‌دلی!
یه دل می‌گه برو، برو!
آقای طائب فرمانده نیروی مقاومت بسیج دو عبارت تاریخی افاضه فرموده‌اند:
۱ – «خط قرمز بسیجیان در فعالیت سیاسی ورود به موضوع مصادیق انتخاباتی است.»
۲ – «بسیج خود را ملزم می‌داند به‌طور همه‌جانبه از دولت اصولگرا دفاع کند.»
-ما که بخیل نیستیم اما غلط‌اندازی هم هنر می‌خواهد، به جان شما!
خبرهای دقیق مدیرعامل خبرگزاری دولت
محمدجعفر بهداد مدیرعامل خبرگزاری دولت (جمهوری اسلامی سابق) در جمع دانشجویان بسیجی گفته: «خبرهای دقیقی داریم که نشان می‌دهد چه افرادی «در شش ماه» گذشته به کدام کشورها رفت و آمد کردند، در کدام محافل ضدانقلابی حضور یافتند، با چه عناصری از بنیادها و سازمان‌های سیاسی آمریکا و اروپا تماس داشتند تا بتوانند در اجرای پروژه تخریب احمدی‌نژاد و جلوگیری از پیروزی مجدد او در انتخابات آینده هماهنگ عمل کنند.» وی اضافه کرده: «در اینکه بعضی احزاب و گروه‌های مدعی توسعه و اصلاحات، سربازان پیاده یا سواره‌نظام دشمن برای اجرای طرح براندازی نرم هستند تردیدی نیست.»
۱- خوشا به حال آنها که «هفت ماه» پیش رفتند مسافرت.
۲ – کاش آقای مدیرعامل خبرگزاری اول اسم برخی از این مسافران شش ماهه را افشا می‌کرد!
۳ – معلوم نیست با این وضعیت سهمیه‌بندی بنزین، سربازان «سواره‌نظام» دشمن چگونه با مشکل تامین سوخت کنار می‌آیند!
۴ – طرح «تغییر نام خبرگزاری به سازمان استخبارات»، نظرتان چیست؟